my email

09174865041
09174865041

my phone
حداقل و حداکثر دمای بتن چقدر است؟
    
تعداد بازدید: 896
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1400/12/22

حداقل و حداکثر دمای بتن چقدر است؟

کمتر از 35 درجه سانتیگراد حداکثر دما برای قرار دادن و تحویل بتن سیمانی تازه مخلوط شده طبق استانداردهای  است. اما یافته‌های تحقیقاتی به این صورت است که اگر بعد از 27 درجه سانتی‌گراد دما را افزایش دهید، افزایش 1 درجه سانتی‌گراد ممکن است 1 درصد قدرت را کاهش دهد. برای آن دمای ریختن بتن 22-29 درجه سانتیگراد خواهد بود.

حداقل دمای بتن چقدر است؟

بتن تازه باید از یخ زدن جلوگیری شود، بنابراین تمام بتن های تازه قرار داده شده باید در اسرع وقت محافظت شوند. دمای بتن در زمان تحویل نباید کمتر از 5 درجه سانتیگراد باشد.

حداکثر دمای بتن چقدر است؟

مشخصات بتن ریزی در هوای گرم" حداکثر دمای بتن را به 95 درجه فارنهایت  در زمان تخلیه محدود می کنند. این محدودیت برای انواع کلی ساخت و ساز در هوای گرم مانند سنگ فرش ها، پل ها و ساختمان ها است، نه بتن انبوه.

دمای معمولی بتن چقدر است؟

مشخصات معمولی مستلزم آن است که دمای بتن در حین جاگذاری در محدوده 10 تا 32 درجه سانتی گراد باشد. با این حال، محدودیت های مشخص شده متفاوتی بسته به اندازه عنصر و شرایط محیطی ارائه می شود.

آیا بتن در دمای 30 درجه پخت می شود؟

سازندگان اغلب از تشک های گرم شده برای گرم کردن زمین تا دمای پایدارتر استفاده می کنند و سپس از یک پتوی بتنی مخصوص (یا در برخی موارد نی) برای پوشاندن و گرم نگه داشتن مخلوط پخت برای چند روز اول استفاده می کنند. اینها می توانند بتن را در دمای زیر 30 درجه فارنهایت ریخته شوند.

اگر بعد از ریختن بتن باران ببارد اشکالی ندارد؟

ریختن بتن در باران. ریختن بتن در باران می تواند مقاومت آن را به خطر بیندازد و تمایل به گرد و غبار و پوسته ریزی را افزایش دهد. هنگامی که آسیب انجام شد، اصلاح آن دشوار است و اغلب ظاهر سطح تمام شده را از بین می برد. اجازه ندهید روی رژه شما باران ببارد.

آیا بتن در دمای 40 درجه پخت می شود؟

پس از ریختن و در تمام مدت عمل آوری، بتن باید در ضخامت 40 درجه اگر بیش از 72 اینچ ضخامت داشته باشد، 45 درجه در صورت ضخامت 36 تا 72 اینچ، 50 درجه در صورت ضخامت 12 تا 36 اینچ، یا 55 درجه اگر ضخامت کمتر از 12 اینچ باشد.

 

 

 

از   0   رای
0


دیدگاه شما


کلیه حقوق مادی و معنوی برای تجهیزات بتنی حاتمی بیگی محفوظ می‌باشد.

zeusir.com طراحی و راه اندازی وب سایت